top of page

O MNĚ

SLADKÝ PŘÍBĚH

Jak to všechno vzniklo...

Jmenuji se Dana a cukrářskou výrobu DADA CAKES jsem založila v srpnu roku 2016. Ve Slušticích na Praze-východ připravuji originální dorty známé v širém okolí. Zakládám si zejména na čerstvosti a kvalitních surovinách. Pro své dorty používám výhradně máslo, vejce, pravou čokoládu, pravou vanilku a čerstvé ovoce. Náhražky a polotovary u mě nenajdete. Kvalitní a plná chuť dezertů je pro mne vždy nejdůležitější. Své dorty vnímám jako slavností záležitost, jako sladkost ke speciálním příležitostem, jako něco výjimečného, co člověk nejí každý den...

Mými zákazníky jsou pražské kavárny a vyznavači kvalitních ručně pečených a zdobených sladkostí. Na zakázku peču kavárenské dezerty, narozeninové a svatební dorty, a drobné sladké občerstvení do sweet barů. Používám tradiční i netradiční cukrářské metody. Z tradičních cukrářských postupů u mě najdete žloutkový krém, linecké těsto, čokoládovou ganache, meringue/bílkový krém... Z netradičních používám moderní příchutě jako slaný karamel, domácí lemon curd, passion fruit. Vyznávám zdobení v americkém stylu (Drip Cakes - stékané a obírací dorty, Ombré cakes - duhové dorty), ve stylu Punk Art a dá se říci styl industriální. Ráda propojuji tradiční cukrářské řemeslo s moderním pojetím zdobení v kombinaci s barvami. Dětské fondánem potahované a modelované 3D dorty nedělám.

Když jsem se ale po vysoké škole rozhodovala, co dál dělat, cukrařina pro mě jasnou volbou nebyla. Vždycky jsem ráda pracovala s jídlem a proto jsem se nechala zaměstnat v restauraci. Ale láska ke sladkému a neustálé nutkání hledat recepty a zkoušet krémy a polevy byla silnější. Abych byla profík v oboru, vyučila jsem se cukrářkou. Pracovala jsem i v cukrárně, a tam se to rozhodlo. Dorty u mě zvítězily na plné čáře a já se jim začala věnovat profesionálně. V roce 2018 jsem absolvovala 3 měsíční pracovní stáž v Berlíně v jedné z nejlepších tamních cukráren "dilekerei", kde se moje dosavadní znalosti propojily s novými nápady a zkušenostmi.

Nyní s láskou a péčí plním Vaše sladká přání, miluji svoji práci a radost v očích, kterou mají moji zákazníci mě vždy naplní novou energií.

 

<3 <3 <3 

DSC_8942.jpg
DSC_8463.jpg
bottom of page